Bývalí členovia

 

Všetkým bývalým členom sa za obrázok tancujúcich starých ľudí ospravedlňujeme. Nevedeli sme nájsť žiadnu vhodnú  grafiku a toto je výsledok. Cieľom tejto stránky je uctiť si dlhoročných bývalých členov a nie ich zosmiešniť. Ale asi sa to nepodarilo.

Zuzina

Zuzana Hajková

kronikárka

 

Tanečníčka, speváčka, herečka, mama. Napriek svojmu veľkému prínosu našli sme na jej aj jeden odnos. Dlhé roky v telese bojovala o pozíciu hlavnej kronikárky a keď ju konečne získala, nie a nie sa jej zhostiť.  Nechceme povedať otvorene že na to kašle, ale myslíme si, že priliehavejšie prirovnanie asi neexistuje. Už dlhší čas sa do nášho programu snaží pretlačiť svoju choreografickú prvotinu – Modrotlačko. Je to dojemný príbeh o chlapcovi, ktorý pri intenzívnom tlačení zmodral.

Babája

Barbara Barteková

chichotavé tsunami

 

Jej explozívny smiech už premenil nejeden kar na nespútanú veselicu. Medzinárodný metrologický ústav po nej pomenoval jednotku ľudského smiechu – jedna Babája (Bbj), ktorá sa používa na meranie úrovne zábavy na veľkých podujatiach. Smiech obyčajného človeka má intenzitu približne jednej tisíciny Bbj. Vo voľných chvíľach sa venuje transportu nadrozmerných bremien, logistike.

MUDr. Ľudmila Mojzesová

Ľudmila Mojzesová

zubárka

 

Tiché, slušné dievča, ktoré je profesionálnou zubárkou. Prvé čo nás na nej úputalo boli jej nezábudkovo hnedé oči, pergamenovo čierne vlasy a lososovo biele zuby. Kým bola v súbore, roky sa poctivo starala o naše chrupy. Apelovala na našu zubnú hygienu, pri každom tréningu sme si s ňou prechádzali správny postup pri čistení zubov a vždy sme museli odrapkať „Čisté zuby sa nekazia“. Až potom bola spokojná. S rečami o ústnej hygiene nás toľko sekírovala, až dostala prezývku „ústna hyena“. Takisto bojovala za zvýšenie množstva fluoridu v našich tancoch. Marošovi raz dokonca priamo na tréningu vytrhla zub múdrosti, čo je na ňom vidno dodnes.

Vierik

Viera Trochtová

baletka

Dlhoročná členka, bývalá baletka (všimnite si úzke plecia). Prvý krát sme ju stretli na kačacích hodoch, kde vystupovala Labutie jazero. To, že je v balete výborná bolo zjavné už pri našom prvom stretnutí, keď bola v rozštepe a my sme boli nútení komunikovať s ňou v predklone. Balet bol pre Vierku dobrou previerkou. K nám si Vierka otvorila dvierka svojou schopnosťou tanečnej improvizácie, čo sa nám hodilo vo vypätých situáciách, keď ešte nebola choreografia na javisku, ale diváci v hľadisku už hej. Vierka svojimi baletnými improvizáciami množstvo týchto vypätých situácii zachránila, dokonca sa jej podarilo vyvolať dojem, že všetko je vopred poctivo nacvičené. Vierka bola vždy tak trochu elitárka. Zatiaľ čo my, nebaletní tanečníci sme robili výskoky, ona robila „grand žeté“, zatiaľ čo my sme tancovali čelom k divákom, ona tancovala „efasé“ a podobne.

Ľubka

Ľubica Beňová

gymnastka

 

Dlhoročná členka, bývalá gymnastka (všimnite si široké plecia). Je známa svojim explozívnym smiechom, ktorého nečakaná intenzita častokrát vystrašila okolie. Jej veselosť nepozná hraníc. Je zakladateľkou združenia „Veselosť bez hraníc“, ktoré nemá zľutovanie pred žiadnym smútočným zhromaždením. Po skončení úspešnej kariéry v našom telese emigrovala do Francúzska. Krajiny, kde jej ráčkovanie nie je až také nápadné. Zhodou náhod sa nedávno podarilo odhaliť zdroj jej nekonečného veselia. Genetické vyšetrenie, ktoré si dala Ľubka zo zvedavosti urobiť zistilo, že jej 13. chromozóm obsahuje zvyšky génu marihuany, čo je svetová rarita.